wtorek, 5 grudnia 2023

Haftowanie z Coricamo - kartka z Aniołkiem

Witajcie,

udało mi się zdążyć na czas z hafcikiem aniołka :)


Najpierw wyszyłam hafcik zgodnie ze wzorem, jednak coś mi tutaj nie grało..Postanowiłam zatem wprowadzić drobne zmiany i najpierw doszyłam aniołkowi nóżki, a później zmieniłam kolor aureoli ze zwykłej żółtej na złotą metalizowaną. I teraz według mnie jest w porządku.


Zaczynając wyszywanie miałam plan oprawić gotowy hafcik w bombkę. Ale że kiedyś już takie robiłam (tylko z innymi wzorami) to pomyślałam o medalionie. Jednak w okolicznych sklepach nie udało mi się znaleźć żadnego styropianowego czy też akrylowego medalionu, a zamawiać online nie chciałam więc postanowiłam zmienić formę oprawy. Tym bardziej, że u innych uczestniczek zabawy przeważają bombki, medaliony i płaskie ozdoby na choinkę, więc chciałam zrobić coś innego. Wybór padł na karteczkę, gdyż tych nigdy za wiele. 
Haft podkleiłam pod papier ozdobny z nutkami, a później haft od spodu podkleiłam jeszcze zwykłym papierem z białego bloku technicznego. To tak dla dodatkowego usztywnienia. Miałam jeszcze plan unieść ten haft na kosteczkach dystansowych na bazie kartki jednak nie wyglądało to za dobrze. Pozostało więc bez dodatkowego dystansu. 
Samą karteczkę dodatkowo ozdobiłam jeszcze wycinanymi ostrokrzewami i poisencją, którą podkleiłam na dystansie, tak samo jak i napis, aby uzyskać efekt większej przestrzenności. Myślę, że wyszło elegancko i świątecznie. 

Karteczkę zgłaszam do zabawy w Klubie Twórczych Mam, gdzie wyszywałyśmy wzorki z Coricamo. Ubolewam, że nie udało mi się na czas wyszyć pozostałych wzorków, ale postaram się wyszyć je w wolnym czasie. Będą więc na przyszłe święta jak znalazł.


2 komentarze:

  1. Pięknie się aniołek prezentuje na karteczce. Wszystko tu do siebie świetnie pasuje. Dziękujemy za udział w wyzwaniu KTM. Pozdarawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zajrzyj na blog KTM, gratuluje 😁

    OdpowiedzUsuń